Nie mogę spać? Ten ostateczny trik może pomóc pozbyć się bezsenności - na zawsze

Amo Pura - olejki eteryczne do walki z bezsennością

Naturalnie pokonując bezsenność

Tak długo, jak pamiętam, miałem problemy z zasypianiem i jeśli to czytasz, założę się, że tak zrobisz. Medonet uważa 10-20 minut normalnej ilości czasu na zasypianie. Moja norma jest bliższa 1-2 godzinom. Czasami dobrze zasypiam, ale potem budzę się bardzo wcześnie i nie mogę zasnąć.

Brzmi znajomo? Nie jestem sam, w rzeczywistości bezsenność dotyka do jednej trzeciej dorosłych. Dla niektórych jest to czasowe, wywołane stresem lub ciepłą pogodą. Dla innych jest to ciągły problem.

Za mało snu może sprawić, że będziesz rozdrażniony, niezdolny do skupienia, przybrania na wadze i więcej. Leki nasenne na receptę mogą prowadzić do uzależnienia od nich, a czasami do dziwnych skutków ubocznych. Niezależnie od tego, czy cierpisz na bezsenność krótko-, czy długoterminową, warto odkryć naturalne rozwiązania.

Istnieje wiele różnorodnych metod leczenia bezsenności. Oto kilka prostych pomysłów:

• Unikaj ekranu emitującego  przez 1 godzinę przed snem

• Unikaj alkoholu lub kofeiny wieczorem

• Ćwicz regularnie, a nie w ciągu 2 godzin przed snem

• Ćwicz medytację lub głęboki oddech, próbując zasnąć

Jak działają olejki eteryczne na bezsenność?

Olejki eteryczne, które są zalecane w przypadku bezsenności, zazwyczaj działają poprzez zmniejszenie stresu, niepokoju i ogólnie promują uczucie spokoju. Clary Sage zawiera tujon, który może pomóc rozluźnić mięśnie.

Wiele olejków ma właściwości uspokajające, w tym bergamotkę, cedr, rumianek, szałwię Clary, kadzidło, jaśmin, lawendę, melisę i ylang ylang. Jest ich znacznie więcej, ale są to niektóre z bardziej popularnych olejów, które mogą być uspokajające.  

Czasami trudno jest zasnąć, ponieważ nie możemy uspokoić naszego umysłu (mam to samo!). Oleje przydatne do uspokojenia umysłu to mandarynka, wetiwer, rumianek rzymski i lawenda. Większość z nich znajdziesz w naszym asortymencie olejków eterycznych.

Jak używać olejków eterycznych na bezsenność

Istnieje kilka metod stosowania olejków eterycznych do bezsenności. Najłatwiej jest nanieść kilka kropli na chusteczkę lub wacik i umieścić go w pobliżu poduszki lub na stoliku nocnym.

Nigdy nie używaj palnika olejowego ze świecą podczas snu!

Inne opcje obejmują dyfuzor ultradźwiękowy. Idealnie nadają się dyfuzory ultradźwiękowe z ustawieniami czasowymi, takie jak ten, w którym występują również cykle przerywane. Inne dyfuzory, takie jak te, które mają ustawienia timera, zostaną automatycznie wyłączone po pewnym czasie.

Co ciekawe, istnieją różne rodzaje bezsenności. Większość z nas myśli, że bezsenność znaczy że nie jesteśmy w stanie zasnąć, ale zbyt wczesne budzenie może być również problemem. Dyfuzor z przerywanym cyklem przez całą noc może pomóc we wczesnych wakacjach.

Przerywane cykle są również korzystne, ponieważ aromaterapia działa lepiej w umiarkowaniu niż w nadmiarze - zapach przez całą noc może być zbyt duży, a niektóre oleje, które zazwyczaj są środkami zwiotczającymi, mogą stymulować w nadmiarze. Pamiętaj, aby używać dyfuzora z długą przerwą (powinien wynosić kilka minut między cyklami, a nie sekund).

Inne uwagi:

Jak zawsze, chcesz mieć pewność, że używane oleje są bezpieczne dla Twojego wieku i stanu zdrowia. Chcesz również upewnić się, że nie używasz olejów w nadmiarze, co może prowadzić do stymulacji zamiast odprężenia.  

Zbadaj swoje oleje przed ich użyciem i nie poddawaj się, jeśli pierwszy olej, który próbujesz, nie zadziała. Wszyscy reagujemy inaczej i czasami potrzeba trochę eksperymentów, aby znaleźć to, co jest dla nas najlepsze.

Innym ważnym punktem do zapamiętania jest bycie ostrożnym wobec każdego, kto śpi w pokoju. Oleje, których używasz, powinny być dla nich bezpieczne i uważaj, że mogą nie lubić tych samych zapachów co Ty. To samo dotyczy osób, które śpią w pokoju.

Wniosek

Bezsenność jest częstym problemem i istnieje wiele sposobów, aby rozwiązać ten problem w sposób naturalny. Olejki eteryczne mogą być pomocne w łagodzeniu bezsenności. Jeśli masz ulubiony sposób używania olejków eterycznych na bezsenność, podziel się z nami za pomocą poniższych komentarzy.


Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem