Nie zapalaj innej świecy zapachowej, zanim nie przeczytasz tego artykułu

Olejek Eteryczny Dyfuzor a Świeca zapachowa: Który jest lepszy i dlaczego 

Wyobraź sobie, że przychodziszdo domu po ciężkim dniu, otwierając drzwi i odkrywając, że twój dom pachnie raczej nieprzyjemnie. Następnie pamiętaj, że przyjaciele przychodzą na obiad za godzinę. Co robisz, aby odświeżyć swój dom? Jeśli odpowiedź brzmi: zapal kilka świec zapachowych, czytaj dalej.

 

Dlaczego świece są dla ciebie złe 

Świece są bardzo popularne i słusznie. Tworzą oszałamiające światło, które może znacznie poprawić atmosferę w pomieszczeniu. Mają piękny i stały zapach, który może maskować nieprzyjemne zapachy.

Największym problemem ze świecami są toksyczny wosk, a w przypadku starszych świec toksyczne knoty.

 

Wybieraj świece aromaterapeutyczne wykonanane z parafiny - produktu ubocznego ropy naftowej, który uwalnia sadzę rakotwórczą po spaleniu. Sadza może również powodować problemy z oddychaniem i pogorszyć warunki u osób, które mają już problemy z astmą, płucami lub sercem.

„Spalanie świeczki aromaterapeutycznej z parafiny przypomina przygotowanie zdrowego napoju ze świeżo wyciśniętego soku i dodanie kieliszka benzyny”, mówi Eric Johnson w Candleworks. 

Oprócz zagrożenia dla zdrowia i rodziny, sadza z wosku parafinowego może spowodować znaczne szkody w domu a nawet komputer/laptop oraz urządzenia elektryczne i przewody są narażone na zniszczenie pod wpływem dymu unoszącego się w powietrzu.

„Niektóre rodziny zgłosiły tak wiele szkód spowodowanych sadzą, że złożyły roszczenia ubezpieczeniowe, tylko po to, by stwierdzić, że takie szkody nie są objęte ich zasadami”, mówi ekspertod Ekologii Debra Lynn Dadd.

 A gdyby tego było mało, świece aromaterapeutyczne pachnące syntetycznymi olejami uwalniają mikroskopijne cząsteczki, które podczas wdychania mogą powodować raka i inne problemy zdrowotne.

  

Jeśli kochasz swoje świece i nie możesz się obyć bez nich, nie rozpaczaj 

Nie musisz całkowicie rezygnować ze świec!

  • Kup 100-procentowe świece z wosku pszczelego z knotami bawełnianymi, które nie zawierają toksycznych substancji chemicznych. Wosk pszczeli może kosztować nawet sześciokrotnie cenę parafiny, tak wielu producentów świec miesza parafinę z woskiem pszczelim, aby obniżyć koszty. Upewnij się, że świece mówią na etykiecie 100% wosk pszczeli.
  • Kupuj świece wykonane w 100% z wosków pochodzenia roślinnego, które również są nietoksyczne.
  • Aby zmniejszyć ilość sadzy, bez względu na rodzaj knotów w świecach, przyciąć knoty do 1/8 cala i nie palić świec w obszarze przeciągów.
 

Ale jest inny sposób

 

Nadal możesz cieszyć się wszystkimi zaletami swoich ulubionych zapachów, bez żadnych wad. Spójrz na poniższy wykres:

Zgadza się. Decydując się na użycie jednego z naszych pięknie zaprojektowanych dyfuzorów, nadal można korzystać z tych samych zapachów, bez ryzyka powstawania oparów nowotworowych. Olejki eteryczne mają również inne korzyści, których nie można uzyskać ze świec. Spójrz poniżej. 

 
Bio Dyfuzor

 

Bycie rodzicem jest prawdopodobnie najtrudniejszą pracą na świecie. Dzieci i zwierzęta są szczególnie magnetyczne na brud i zapachy. Niestety użycie świec zapachowych do walki może być niebezpieczne. Oprócz nieuchronnej troski o otwarty płomień, istnieją obawy dotyczące gorącego wosku i potłuczonego szkła, jeśli świeca zostanie przewrócona.

Większość dyfuzorów nie wymaga żadnego wewnętrznego ciepła, aby rozproszyć zapachowe oleje w pomieszczeniu. Nie ma płomienia, gorącego wosku, żadnego bezpośredniego ryzyka.

A co najlepsze? Możesz umieścić je w dowolnym pomieszczeniu, na stoliku, parapecie lub - dla tych, którzy wolą trochę tajemnicy - ukrytych poza zasięgiem wzroku.

 

Moje sprawy zdrowotne

Regularnie chodzisz na siłownię. Jesz zdrowo. Trzymasz się mantry, że twoje ciało jest świątynią. Ale kiedy zapalisz tę pachnącą świecę, wszystko, to może być na nic.

Nie daj się zwieść szumowi.

Badania pokazują, że wiele popularnych marek świec zapachowych wytwarzanych jest z parafiny, ołowiu, benzenu i toluenu (dwóch znanych czynników rakotwórczych), które po spaleniu uwalniają toksyny do powietrza i do płuc, powodując różnego rodzaju problemy zdrowotne.

Dobra wiadomość: świetna alternatywa dla zapachowych świec to dyfuzory, które nie tworzą dymu, a zatem nie rozprzestrzeniają toksyn w taki sam sposób, jak świece zapachowe.

Niezbędne dyfuzory olejowe wypompowują falujące, świeże pióropusze pachnącej pary wodnej, czasami tylko muszą być wypełnione niewielką ilością wody i kilkoma kroplami olejku, co pomaga poprawić nastrój. Jeśli zdrowie ma dla ciebie znaczenie, właściwy wybór jest całkiem jasny.

Pożegnaj się z toksycznymi świecami i zainwestuj w dyfuzor wraz z olejkiem!

Kocham silny zapach

Gdy wosk się topi, do pokoju wydostaje się połączony dym i zapach, co prowadzi do silnego, mocnego zapachu, który wypełnia większy obszar. Czujesz się jak w sosnowym lesie lub na tropikalnym urlopie bez wychodzenia z kuchni.

Ale zapach świecy nie trwa zbyt długo, szybko rozpraszając się w otaczającym środowisku.

Aby spróbować rozwiązać ten problem za pomocą świec, niezbędne dyfuzory olejowe wydzielają zapach w powolnym, ale stałym tempie. Rezultatem jest lżejszy zapach, który może wypełnić tylko mniejszy pokój, ale który utrzymuje się przez wiele miesięcy, ponieważ jest stale wzmacniany i odmładzany.

 

Chcę, żeby mój dom wyglądał niesamowicie

Domowy zapach to ogromny rynek, który nie kocha zapachowej świecy, prawda?

Jeśli jesteś entuzjastą wystroju domu, wiesz, że świece mogą połączyć pokój. Są one centralnym punktem inscenizacji, o ile istnieją pokoje do projektowania i dekoracji. Zapalamy świece, aby dodać romantyczną atmosferę do posiłku i sprawić, że kąpiel będzie bardziej luksusowa.

Ze względu na swój rozmiar, dyfuzory można schować w każdym małym zakątku, cicho czyniąc pokój cudownym zapachem.

 

Nie chcę skrzywdzić mojego portfela

Chcesz mieć wspaniały dom lub mieszkanie, ale nie chcesz rozbić banku? W tej ostatniej kategorii zwycięzca trafia wprost do obozu dyfuzorów.

Szykowne świece są pieniędzmi w dymie, ponieważ kupujesz „doświadczenie”. A jeśli rzeczywiście używasz świecy, znajdziesz je dość często - mniej więcej co 40 godzin użytkowania.

Dyfuzory z drugiej strony są bardzo tanie i trwają wiecznie. Zawsze możesz napełnić butelki oleju, które same pracują około trzy razy dłużej niż świece.

Jeśli po prostu chcesz mieć wspaniały zapach bez dodatkowych dodatków i rachunków, kup dyfuzor z olejkiem eterycznym.

 

Wniosek

Ostatecznie, podobnie jak większość innych produktów konsumenckich, istnieją zalety i wady zarówno świec zapachowych, jak i dyfuzorów olejowych. Dla tego  luksusowe świece zapachowe są najlepszym rozwiązaniem. Dla budżetu, który jest zarówno bezpieczny, jak i dobry dla twojego zdrowia, odpowiednie dyfuzory olejowe są właściwym wyborem. Ale gdybyś musiał wybrać jeden, sugerowalibyśmy posiadanie kilku podstawowych dyfuzorów oleju w głównych przestrzeniach twojego domu. Pamiętaj, że jeśli ktoś z brudną robotą pojawi się w twoim domu, możesz potrzebować więcej niż jednego!

Related Posts

Nie mogę spać? Ten ostateczny trik może pomóc pozbyć się bezsenności - na zawsze
Nie mogę spać? Ten ostateczny trik może pomóc pozbyć się bezsenności - na zawsze
Tak długo, jak pamiętam, miałem problemy z zasypianiem i jeśli to czytasz, założę się, że tak zrobisz. Medonet uważa 10-
Read More
Niezbędne dyfuzory olejowe: wszystko, co musisz wiedzieć
Niezbędne dyfuzory olejowe: wszystko, co musisz wiedzieć
Nie tylko relaksujący rytuał i satysfakcjonujący sposób na zapachy w Twoim domu, ale także stosowanie dyfuzorów olejków
Read More
13 Niesamowite zalety olejkowego dyfuzora
13 Niesamowite zalety olejkowego dyfuzora
Niezbędne dyfuzory olejowe są doskonałymi narzędziami do uzyskania korzyści. Od dawna stosowane w zabiegach aromaterapii
Read More

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem