Dlaczego warto wybierać wysokiej jakości olejki eteryczne Amo Pura

Dlaczego warto wybierać wysokiej jakości olejki eteryczne Amo Pura

Aby uzyskać zdrowotne efekty w aromaterapii, konieczne jest, aby zawsze stosować wyłącznie najwyższej jakości czyste olejki eteryczne. Tańsze, gorszej jakości olejki eteryczne zapewniają nieprzewidywalne rezultaty, co oznacza, że ​​ostatecznie stracisz  pieniądze, zamiast je zaoszczędzić. W najlepszym razie nic się nie wydarzy - innymi słowy nie odniesiesz żadnych korzyści, albo możesz mieć reakcję alergiczną na olejki oraz  podrażnienie skóry, uczulenie lub inne skutki uboczne.

Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że olejek eteryczny został zafałszowany syntetycznym składnikiem chemicznym lub być może dlatego, że jest całkowicie syntetyczny. Pozbawieni skrupułów handlarze i dealerzy często „rozciągają” drogie oleje, dodając do nich tanie syntetyki, aby produkt był dla nich bardziej opłacalny. Może to powodować problemy dla niczego niepodejrzewających klientów, którzy następnie próbują używać tych olejków w aromaterapii domowej oraz salonach spa - czasami z katastrofalnymi skutkami. Wiele osób jest uczulonych na związki syntetyczne.

Oczywiście nie każdy jest wrażliwy na oleje syntetyczne lub zafałszowane, więc problemu nie należy wyolbrzymiać, ale nadal nieetyczne i nieuczciwe jest sprzedawanie zafałszowanego lub syntetycznego oleju pod pozorem, że jest to czysty i naturalnym olejkiem eterycznym. W końcu płacisz za coś, czego nie dostajesz. Olejki syntetyczne lub zafałszowane mają nie posiadają właściwości terapeutycznych i generalnie nie działają w aromaterapii.


Jaka jest różnica między „olejkiem aromaterapeutycznym” a „olejkiem eterycznym”?

„Olejek aromaterapeutyczny” to zazwyczaj 2% rozcieńczenie olejku eterycznego w 98% olejku migdałowym lub z pestek winogron, który zwykle ma wyjątkowo niski stosunek jakości do ceny. W rzeczywistości ten „olejek aromaterapeutyczny” to po prostu olejek do masażu w butelce o pojemności 10 ml. 


Olejki eteryczne to nierozcieńczone produkty, które zostały wyekstrahowane z kwiatów, ziół, liści, traw, korzeni, drewna, kory, przypraw, owoców lub gumy. Nowicjusze w aromaterapii doświadczają dużego zamieszania w związku z tym, ponieważ sklepy na głównych ulicach często sprzedają „olejki aromaterapeutyczne lub naturalne”, które nie zawierają na etykiecie wyraźnej informacji o tym, co znajduje się w butelce. Dlatego zakłada się, że jest to olejek eteryczny, podczas gdy oczywiście nie jest. Bardzo mylące i drogie.


Kupując olejki eteryczne, tak jak w przypadku większości rzeczy w tym życiu, otrzymasz dokładnie to, za co płacisz. Najwyższej jakości olejki eteryczne w niskiej cenie są po prostu nåiemożliwe, ponieważ ich produkcja jest bardzo pracochłonna. Dlatego mając to na uwadze, należy zawsze starać się kupować olejki eteryczne od uznanego dostawcy, który działa na rynku i który posiada wszelkie niezbędne doświadczenie w procedurach analitycznych wszystkich czystych olejków eterycznych w celu ustalenia autentyczności.


Zawsze szukaj etykiet z napisem „Pure Essential Oil”, a nie bardziej niejednoznacznych terminów, takich jak „Essential Oil lub Natural” lub „Aromatherapy Oil”, które zostawiają otwarte drzwi dla zafałszowań, rozcieńczeń i oszustw. Sprawdź, czy wyraźnie określa, co znajduje się w butelce, ponieważ sprytnie oznakowane produkty mogą być bardzo, bardzo mylące, a to niezmiennie oznacza, że ​​okażą się bardzo słabe.

 

Jakość olejków eterycznych

Do aromaterapii należy używać tylko olejków eterycznych najwyższej jakości - i nic ująć. Jakość olejków eterycznych (wraz z ich czystością) decyduje o terapeutycznym działaniu olejku eterycznego. Jeśli nie jest aktywny terapeutycznie to nie będzie działał skutecznie w aromaterapii, dlatego nie uzyskasz korzyści, których oczekujesz, na które zasługujesz i za które zapłaciłeś.

Jeśli chcesz uzyskać podręcznikowe wyniki aromaterapii, musisz użyć olejków eterycznych pochodzących z jednego zweryfikowanego gatunku botanicznego i znanego kraju pochodzenia, uprawianych zgodnie z dobrymi praktykami rolniczymi, zebranych w optymalnym czasie, wyekstrahowanych z fachową wiedzą, prawidłowo przechowywanych i transportowanych - i oczywiście nie podlegał żadnej formie zafałszowania.

Sfałszowany olejek eteryczny po prostu nie może konkurować z terapeutyczną mocą olejku dobrej jakości, ponieważ nie będzie miał wystarczająco wysokiego procentu niezbędnych składników aktywnych, aby zapewnić skuteczne leczenie. Po rozcieńczeniu obcą substancją w celu obniżenia ceny, jest to przeciwieństwo dobrej jakości olejku eterycznego.

 

Zdefiniowana jakość olejków eterycznych

Termin „jakość” stosowany do olejków eterycznych może być bardzo subiektywny, ponieważ każda branża, która je stosuje, robi to zgodnie z własnymi określonymi wymaganiami i standardami. Na przykład potrzeby rynku aromaterapii są zupełnie inne niż w przypadku przemysłu smakowego i perfumeryjnego. Przede wszystkim w aromaterapii potrzebujemy olejków eterycznych, które są terapeutycznie aktywne, podczas gdy dla perfumiarza lub smakoszy najważniejszy jest aromat lub smak.

Oczywiście aromat jest ważny dla pracowników służby zdrowia, ale zawsze należy przede wszystkim wziąć pod uwagę lecznicze właściwości olejku eterycznego. Tak więc pierwszą rzeczą, jaką odkrywamy w odniesieniu do pojęcia jakości, jest to, że można ją mierzyć tylko w odniesieniu do celu, do którego będzie używana. Według analityków branżowych mniej niż 4% światowej produkcji olejków eterycznych jest wykorzystywane w prawdziwej aromaterapii. Oznacza to, że 96% olejków eterycznych jest produkowanych i używanych w innych gałęziach przemysłu. Każdy sektor przemysłu ma swoje własne standardy i moim zdaniem żaden z nich nie nadaje się do aromaterapii.Gdzie zaczyna się jakość olejków eterycznych?

Uważam, że jakość olejków eterycznych zaczyna się w glebie na farmie, w której uprawiane są rośliny, i dlatego nawiązaliśmy bliskie relacje z hodowcami na całym świecie. Musisz mieć żyzną glebę, ponieważ stanowi ona podstawę do uprawy zdrowych roślin, które mają obfite zasoby leczniczych olejków eterycznych. Oczywiście nie znajdziesz tych informacji wydrukowanych w broszurach handlarzy lub dystrybutorów ropy naftowej, musisz pojechać i zobaczyć to na własne oczy na farmie! Idealnie byłoby, gdyby rośliny uprawiane były również metodami rolnictwa ekologicznego, bez użycia herbicydów i pestycydów.


Przy uprawie roślin specjalnie do ekstrakcji olejków eterycznych, żyzność gleby, na której rosła roślina, różnice genetyczne w roślinie, jej odmiana, praktyki uprawy, klimat i postępowanie po zbiorach będą miały znaczący wpływ na powstały zapach i bioaktywność olejku eterycznego. Właśnie dlatego kraj pochodzenia jest tak ważny przy omawianiu jakości olejku eterycznego, ponieważ warunki klimatyczne i glebowe mają duży wpływ na komórki produkujące olej w roślinie.

 

Jakość olejków eterycznych wymaga specjalistycznej wiedzy

Eksperci w pozyskiwaniu olejków eterycznych dokładnie wiedzą, gdzie produkuje się najlepsze zioła i olejki eteryczne, ale zdobycie tej wiedzy i zbudowanie relacji z producentami i gorzelniami zajmuje wiele lat.

Na etapie wydobycia umiejętności i doświadczenie gorzelni stają się ostatecznym krytycznym czynnikiem w dążeniu do doskonałości, ponieważ cała ciężka praca, cierpliwość i wiedza rolnika zostaną zmarnowane, jeśli olejki eteryczne nie zostaną prawidłowo wydobyte. Niezależnie od metody otrzymywania olejku, ostateczna jakość olejku eterycznego leży w rękach osoby przeprowadzającej ten ostateczny proces - w sztuce ekstrakcji nie ma drugiej szansy.

Dlatego, aby uzyskać olejki eteryczne najwyższej jakości, ponownie potrzebujesz usług eksperta i nic mniej. Jest to powracający temat w dążeniu do jakości, ponieważ bez doświadczenia nie można wyprodukować niczego o wysokim standardzie. Jakość i wiedza idą w parze.


Prawdziwa cena jakości

Wszystkie powyższe  informacje podkreślają, jak ważna jest wnikliwość przy zakupie olejków eterycznych, ponieważ bez względu na to, jak przekonująca może być notatka sprzedażowa, jakość nigdy nie jest tania. Nie możesz kupić taniego złota i nie możesz też tanio kupić dobrej jakości olejków eterycznych - ponieważ dokładnie tak samo jak złoto, luzem są towarem handlowym i mają wartość rynkową.

Sadzenie i uprawa roślin, wydobywanie olejów, a następnie wysyłanie ich na cały świat wymaga ogromnych pieniędzy. Aby obniżyć ceny, trzeba gdzieś poczynić kompromisy. I bez względu na to, gdzie występują w łańcuchu wydarzeń, kompromisy prowadzą do złej jakości olejku eterycznego, co z kolei prowadzi do słabych wyników.

Aby zagwarantować wysoki poziom jakości w Amo Pura, każdy olejek eteryczny jest poddawany najbardziej wyszukanym procedurom analitycznym, w tym chromatografii GC / MS, dzięki czemu możemy dostarczyć Ci to co najlepsze, uczciwe i zrównoważone. 


Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem