13 Niesamowite zalety olejkowego dyfuzora

Niezbędne dyfuzory olejowe są doskonałymi narzędziami do uzyskania korzyści. Od dawna stosowane w zabiegach aromaterapii. Chociaż są one zwykle używane do celów estetycznych lub terapeutycznych, to oferują także niesamowite korzyści zdrowotne!

Niektórzy ludzie stosują miejscowo olejki eteryczne, inni używają ich wewnętrznie (chociaż bezpośrednie spożywanie olejków eterycznych może być toksyczne) lub wdychanie ich. Dyfuzory z olejkiem eterycznym zapewniają to, czego potrzebujesz. Dla ludzi, którzy chcą odgrywać bardziej aktywną rolę w swoim życiu, dyfuzor jest doskonałym wyborem.


Powody, dla których warto używać dyfuzora Essential Oil

Zastosowanie dyfuzora z olejkiem eterycznym pozwala uzyskać dostęp do wszystkich zalet olejków eterycznych, w przeciwieństwie do olejów grzewczych w podgrzewaczach do świec lub wosków. W rzeczywistości zastosowanie ciepła do olejków eterycznych może w rzeczywistości zdenaturować wiele najważniejszych substancji chemicznych i związków, więc zasadniczo po prostu rozpraszasz oleje dla zapachu, a nie dla bardziej korzystnych aspektów. Z tego powodu powinieneś zawsze używać dyfuzora, który nie wykorzystuje ciepła do wypychania zapachu. Dyfuzory ciepła często polegają na cieple i nie są tak skuteczne jak dyfuzory wentylatorów, dyfuzory rozpylające, dyfuzory wyparne i dyfuzory ultradźwiękowe.

Te dwie ostatnie odmiany mogą dostarczyć spójną mgiełkę olejków eterycznych do przestrzeni, która może sprawić, że poczujesz się zrelaksowany, podniesiony, pewny siebie, pobudzony, kreatywny i zmotywowany, między innymi, w zależności od rodzaju oleju, który wybierzesz!

 

Zalety dyfuzora Essential Oil

Omówmy niektóre z najlepszych zalet dyfuzorów olejków poniżej.


Promuje dobry sen

Wiele olejków eterycznych może pobudzać aktywność neuroprzekaźników w mózgu i stymulować uwalnianie hormonów, serotoniny i dopaminy, prowadząc do spokojnego, nieprzerwanego snu. Doskonałe oleje do snu to bergamotka, drzewo sandałowe i lawenda.


Poprawia zdrowie układu oddechowego

Wdychanie olejków eterycznych może poprawić stan zapalny w drogach oddechowych, poprawić zdrowie układu odpornościowego i pomóc wyeliminować przeziębienia i kaszel. Doskonały olej do zdrowia układu oddechowego obejmuje cytrynę, palo santo, lawendę, drzewo herbaciane i eukaliptus.


Eliminuje zapach

Pokój lub dom, który pachnie stęchlizną, stęchłością lub dymem, można łatwo usunąć, rozprowadzając oleje z pomarańczy, grejpfruta, bergamotki lub trawy cytrynowej.


Podnosi nastrój

Olejki eteryczne mają moc eliminowania smutku i depresji poprzez rozjaśnianie nastroju. Możesz również ustawić romantyczną randkę, po prostu włączając dyfuzor i pozwalając, by powietrze romansu rozprzestrzeniało się wszędzie. Lawenda i bergamotka mogą zdziałać cuda.


Zmniejsza stres i niepokój

Wiele osób rozprasza olejki eteryczne w celu zmniejszenia lęku i promowania spokoju ciała i umysłu, w szczególności olejów takich jak lawenda, kadzidło, neroli i rumianek.


Odpycha owady

Wiele robaków nie może znieść zapachu rozproszonych olejków eterycznych i może być śmiertelne, dzięki czemu oleje te doskonale zapobiegają zakłócaniu przestrzeni przez komary, komary i inne nieznośne robaki. Najlepsze oleje odstraszające owady to mięta pieprzowa, lawenda, cynamon, geranium i drzewo cedrowe.


Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem